Numaralı Lens

Lens kullanımının en temel amacı, optik kırma kusuru bulunan insanların bu kusurlarını düzeltmektir. Kırma kusurlarının düzeltilmesinde uzun süre kullanılan gözlükler, daha sonraları lens kullanımının kolaylığı ve estetikliği nedeniyle yerini lens kullanımına bırakmıştır.

Numaralı lens kullanmak için normal olarak göz doktorunuza gitmeniz ve oradan aldığınız bilgiler ile lens satın almanız gerekmektedir. Doktor tavsiyesi olmadan alınan lensler göz kusurlarınızda daha büyük ilerlemelere neden olabilecektir.

Numaralı LensLens kullanımının genel olarak çekincelerinden bir kaçı da; gözünüze fiziki olarak temas noktalarından oluşabilecek yanma, batma gibi sorunlardır. Bu gibi durumlarda ilk önce doktorunuza görünmeli ve farklı markalar denemelisiniz. Çünkü lensler markalara göre farklı sertliklere sahip olabilmektedir. Gözünüz için en ideal lensi zamanla deneyerek bulabilirsiniz.

Numaralı lensler de, aynı zamanda renklendirilebilmektedir. Böylece numaralı lens kullanmak isteyenler aynı anda renkli lens de kullanabilirler. Böylece göz kırma kusurlarınızı düzeltmek için hem gözde belli olmayan lens kullanmanın yanı sıra dış görünüşünüzde de değişiklikler yapabilirsiniz.